Priebeh dňa otvorených dverí na Akadémii ozbrojených síl gen. M.R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši

záujem o štúdium

Priebeh dňa otvorených dverí na Akadémii ozbrojených síl gen. M.R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši a príprava stredoškolákov (záujemcov o štúdium) na prijímaciu skúšku

PRIEBEH  DŇA  OTVORENÝCH  ´DVERÍ  NA  AKADÉMII  OZBROJENÝCH  SÍL

Dňa 13.novembra 2018 sa uskutočnil na Akadémii ozbrojených síl generála M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši.deň otvorených dverí (DOD). Jeho účelom bolo priblížiť záujemcom o štúdium informácie o prijímacom konaní, vysokoškolskom štúdiu a vojenskom živote kadetov, o materiálnych, ekonomických a študijných podmienkach.

DOD sa zúčastnilo do 300 stredoškolákov z celého Slovenska. V informáciách o jednotlivých študijných programoch a o zameraní a obsahu štúdia vystúpili renomovaní učitelia a garanti študijných programov. Účastníci si mali možnosť prezrieť odborné učebne a laboratória katedier. Súčasťou programu DOD bola aj ukážka vojenského programu vo vonkajších priestoroch školy.

PRÍPRAVA  STREDOŠKOLÁKOV  (záujemcov o štúdium)  NA  PRIJÍMACIU  SKÚŠKU

Záujemcovia o vysokoškolské štúdium môžu využiť informačné, poradenské a konzultačné služby pre vysoké školy so sídlom v Liptovskom Mikuláši (nie sú v právnom vzťahu s Akadémiou ozbrojených síl), ktoré zabezpečujú a organizujú prípravu stredoškolákov na prijímacie skúšky. Bližšie informácie poskytneme záujemcom, pokiaľ nás osobne navštívia v Liptovskom Mikuláši, alebo nám zatelefonujú na číslo 0905 622 170. Osobnú návštevu je potrebné predom nahlásiť. Je možné prísť aj v sobotu a nedeľu. Telefonicky zodpovieme na otázky denne v dobe od 10:00 do 24:00 hod., a to aj v sobotu a v nedeľu,

Cieľom prípravy je zvýšiť vedomostnú úroveň uchádzačov o vysokoškolské štúdium na takú úroveň, aby výsledkom prijímacieho konania bolo dosiahnutie aspoň 90 bodov zo 100 možných v každom predmete, čím vznikne pre študenta reálna šanca zaradiť sa medzi úspešných uchádzačov. Vychádzame pritom zo skúsenosti z minulého školského roku, kde na prijímacích skúškach na Akadémiu ozbrojených síl bolo 90% úspešných tých, ktorí sa tejto prípravy zúčastnili a iba 30% tých, ktorí sa jej nezúčastnili z celkového počtu prihlásených študentov. Aj v tomto školskom roku už prebieha obdobná príprava uchádzačov. Najbližší kurz matematiky, ktorého súčasťou je aj príprava zo psychodiagnostických testov bude v termíne od 3 do 7 decembra 2018 a obdobne sa zopakuje aj v termíne od 17. do 21. decembra 2018. . Uchádzači sa môžu prihlásiť telefonicky na č. tel. 0905 622 170, kde im budú zároveň poskytnuté bližšie informácie.  Prichoď účastníkov do L. Mikuláša je v deň zahájenia kurzu do 10:00 hod. Bude zabezpečený odvoz zo železničnej a autobusovej stanice na ubytovňu, vydané raňajky a zahájená výuka. Výuka bude prebiehať denne v dobe od 10:00 do 20:00 hod. Pre účastníkov kurzu je zabezpečené ubytovanie v kasárňach, stravovanie, denný dovoz a odvoz na výuku, študijné materiály. Doporučujeme si vziať so sebou veci pre osobnú hygienu, veci pre športovanie, osobné doklady, peniaze pre úhradu kurzu (je možné využiť aj splátkový kalendár). V prípade účasti požadujeme telefonicky nahlásiť predpokladaný čas príchodu na železničnú (autobusovú) stanicu v Lipt. Mikuláši (z dôvodu zabezpečenia odvozu). Účastníci obdržia potvrdenie o účasti v kurze, ktorým ospravedlnia svoju neúčasť v skole, ktorú navštevujú.

Konzultácie prebiehajú formou individuálneho prístupu, čo ale limituje možný počet účastníkov v danom turnuse. Individuálna forma prístupu (učiteľ + študent) umožňuje vysvetliť danú problematiku študentovi na konkrétnych príkladoch a pokračovať v ďalšom výklade až vtedy, keď je úplne pochopená všetkými účastníkmi kurzu. Počas týždňového pobytu bude prepočítaných 320 príkladov a prebraných 19 tematických časti z matematiky a prebraných 6 inteligenčných, 27 osobnostných a 33 emocionálnych psychotestov, ktoré tvoria náplň prijímacej skúšky. Pretože východzia vedomostná úroveň a proces chápania je u jednotlivých študentov rôzny, treba počítať aj s prípadom, že plánovaná denná výuka v dobe od 10:00 do 20.00 hod. sa môže vo večerných hodinách predlžiť. Študijné materiály a spočítané príklady si po skončení kurzu vezme študent domov a využijete ich v ďalšej príprave. Zároveň mu poskytneme 58 ks skúšobných lístkov, ktoré boli použité na prijímacích skúškach v minulých rokoch na rôznych vysokých školách pre cvičenie doma a 66 ks cvičných samovyhodnocovacích psychodiagnostických testov pre individuálnu prípravu doma. V priebehu kurzu účastníkov zároveň oboznámime s požiadavkami na vedomosti z anglického jazyka a poskytneme im ďalšie dôležité rady a doporučenia, ktoré súvisia s prípravou, s vlastným priebehom prijímacích skúšok a s organizáciou a priebehom vysokoškolského štúdia. V prípade záujmu o účasť v prípravnom kurze a o poskytnutie ďalších informácií nás kontaktujte na č. tel. 0905 622 170.

Kontakt:

Informačné, poradenské a konzultačné služby

v oblasti vysokého školstva a vzdelávania,

pplk.v.v.Ing. Emil Toma

Adresa: Nábrežie Dr.A.Stodolu 1734/25

031 01 Liptovský Mikuláš

mail: vysoke.skoly.toma@stonline.sk

Telefón: 0905622170,  0911622170, 044 5524804

IČO: 35162708,  DIČ: 44021

Prosíme oboznámiť s touto informáciou učiteľov Vašej školy, ktorí sú rodičmi nastávajúcich maturantov a ich synovia a dcéry majú záujem o vysokoškolské štúdium na Akadémii ozbrojených síl generála M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši.

Dátum vloženia: 26. 11. 2018 8:23
Dátum poslednej aktualizácie: 26. 11. 2018 8:24