Oznam Rímsko katolíckej cirkvi, farského úradu v A. Kochanovciach

kostol

Rímsko katolícka Cirkev, farský úrad v Adamovských Kochanovciach oznamuje svojim veriacim radostnú správu, že po dvoch mesiacoch sa na celom Slovensku z rozhodnutia štátnej správy otvárajú kostoly a umožňuje sa v nich slávenie bohoslužieb. Toto slávenie nakoľko sa stále nachádzame v mimoriadnej situácii bude podliehať hygienickým predpisom a organizačným usmerneniam.

1. Vstup do kostola  bude dovolený iba s rúškom na ústach.

2. Pred kostolom pre tých, ktorí nebudú mať rukavice bude zabezpečená dezinfekcia.

3. V kostole podľa predpisov v jednej lavici budú môcť sedieť dvaja ľudia dva metre od seba na jednom a druhom kraji lavice, lavica za nimi musí byť prázdna a sedieť sa bude až v ďalšej lavici.

4. Ľudia, ktorí sa nezmestia do lavice a budú stáť pod chórusom a pred kostolom budú musieť dodržiavať tiež bezpečnostný rozostup 2 metre.

5. Prosím mladších ľudí, aby prednostne sadnúť si do lavíc púšťali ľudí starších ako 65 rokov a mladší, aby stáli v rozostupoch pod chórusom a vonku pred kostolom.

6. Po skončení bohoslužieb prosím, aby sa ľudia rozišli domov a nezgrupovali sa pred kostolom nakoľko stále platí odporučenie sociálnej izolácie.

Z uvedených dôvodov bude pridaná ďalšia sv. omša a to v sobotu o 18.00 v Melčiciach. Ostatné termíny bohoslužieb zostávajú v čase ako bývali. Vysluhovanie ostatných sviatostí zostáva v režime ako bolo už skôr ohlásené. Ďalšie  liturgické usmernenia budú podané počas bohoslužieb. Cirkevné a štátne orgány apelujú na dodržanie predpisov, aby sa čím skôr celá spoločnosť mohla dostať do normálu v predkrízovom období. Buďme disciplinovaní, ohľaduplní a trpezliví. Tešíme sa na spoločné stretnutie v Božom dome, aby sme načerpali duchovnú posilu k prekonávanie tejto novej situácie. Slávenie bohoslužieb začneme v našej farnosti v sobotu večernými sv. omšami.

Dátum vloženia: 5. 5. 2020 12:27
Dátum poslednej aktualizácie: 5. 5. 2020 12:38