Oznam Rímsko-katolíckeho farského úradu Adamovské Kochanovce

kostol

Rímsko - katolícka Cirkev farský úrad v Adamovských Kochanovciach oznamuje pokyny pre svojich veriacich v čase pandémie, kedy sa riadi náboženský život usmerneniami štátnej správy.

Verejné bohoslužby v oboch kostoloch za účasti veriacich, sú až do odvolania zrušené.

Každý deň kňaz súkromne, bez účasti veriacich, slúži sv. omšu, ktorej úmysel môžete obetovať. Tí, ktorí si už dali svoj úmysel sv. omše na nástenke pred kostolom v Melčiciach, nájdu presný deň, kedy bude sv. omša slúžená, aby sa mohli duchovne vo svojich modlitbách spojiť i keď osobne nemôžu byť prítomní. V ozname na nástenke, ak majú záujem, nájdu kontakt u koho si môžu sv. omšu prihlásiť.

Ostatné sviatosti sa vysluhujú riadne i keď za dodržania hygienických nariadení a opatrení. Sv. spoveď a sv. prijímanie po telefonickom kontaktovaní a po dohovore na čase, udeľuje kňaz v uzavretej spovednici. Krst novonarodených detí sa vysluhuje bez obmedzení, ale iba v úzkom rodinnom kruhu. Sviatosť manželstva je taktiež  možné prijať, ale podľa štátnych predpisov v úzkom rodinnom kruhu, za dodržania hygienických predpisov. Sviatosť pomazania chorých a zomierajúcich taktiež na požiadanie za dodržania spomínaných predpisov. Pohreb zosnulého sa celý od začiatku do konca koná hneď vonku pri hrobe, vynecháva sa prvá časť v dome smútku a pohrebný sprievod k hrobu. Pohrebu sa môžu zúčastniť len najbližší rodinní príslušníci. Slávnosť prvého sv. prijímania detí, ktorá sa mala konať 17. 5. 2020, ak bude zákaz verejných bohoslužieb trvať aj po 1. 5. 2020,  sa presunie na jesenný termín.

V modlitbách a v mysli  každý deň so všetkými svojimi farníkmi spojený váš kňaz a duchovný pastier.

Andrej Krúpa

Dátum vloženia: 17. 4. 2020 16:46