Hľadanie dobrovoľníkov do karanténnych zariadení

na základe požiadavky Ministerstva vnútra Slovenskej republiky dostala Sekcia krízového riadenia MV SR za úlohu vypracovať zoznam dobrovoľníkov z radov dobrovoľníckych organizácií (predovšetkým dobrovoľné hasičské zbory, miestne spolky Červeného kríža, dobrovoľníckych organizácií) ale aj jednotlivcov z miest, obcí a i., ktorí by mohli vykonávať dobrovoľnícku činnosť v niektorom karanténnom zariadení MV SR.

Dobrovoľníci by mali za úlohu nasledovné činnosti:

• Registráciu občanov prichádzajúcich do karanténneho zariadenia MV SR
  • Pomoc pri roznášaní jedla v rámci karanténneho zariadenia MV SR (raňajky, obed, večera – položia pred dvere a zaklopú)
  • Zbieranie vriec s odpadom, prípadne ďalšie činnosti, ktoré by určila styčná osoba pri karanténnom zariadení MV SR

Je potrebná predovšetkým prítomnosť počas dňa, minimálne 3 osoby. Pred začatím dobrovoľníckych prác bude zabezpečené školenie na vykonanie jednotlivých úloh.

Okrem dobrovoľníkov bude na danom zariadení prítomný aj klasický prevádzkový personál, ktorý rieši bežnú réžiu zariadenia, a taktiež ad hoc napríklad aj hasiči, zamestnanci Odborov krízového riadenia okresných úradov, resp. Sekcie krízového riadenia MV SR, policajti a pod.

Dobrovoľníci budú mať zdarma zabezpečené:

• Potrebné ochranné pracovné prostriedky
  • Celodennú stravu (raňajky, obed, večera)

Z vyššie uvedeného sa obraciame na Vás s prosbou, či by ste mohli vo svojom meste/obci osloviť jednotlivcov, združenia, organizácie a pod. Prípadných záujemcov je potrebné zapísať do kontaktného formulára (viď príloha) a ten poslať mailom na ks.izs.tn@minv.sk .

Do kontaktného formulára je potrebné vypísať meno, priezvisko, vek, mesto/obec bydliska, mail, tel. kontakt dobrovoľníka. Ak by chcel pomôcť v nejakom konkrétnom zariadení, alebo len v nejakom kraji, alebo kdekoľvek – to treba konkretizovať v bode „KDE SOM OCHOTNÝ POMÔCŤ“. Do poznámky treba uviesť napr. ktoré dni môžem, ktoré nie a pod.

POZOR! Dobrovoľník musí mať minimálne 18 rokov a nesmie patriť do rizikovej skupiny (starší občania, občania s chronickým ochorením srdca a pľúc, s cukrovkou, s oslabenou imunitou).

Bližšie informácie ako aj možnosť prihlásiť sa poskytuje Obecný úrad Ivanovce.

Karanténne zariadenia

Zásady karanténnych zariadení