Deň matiek

kytica

Milé mamičky a staré mamy,

keďže doba ktorú žijeme nám neumožňuje sa osobne stretnúť, vypočuť si pekné piesne, básne, potešiť srdcia  vystúpením našich detí , dovoľte mi aspoň takýmto spôsobom   ku Dňu matiek Vám  zaželať všetko najlepšie , poďakovať Vám za  všetku  tu lásku, nehu, starostlivosť , ktorou každá matka zahrňuje svoje deti, za nekonečnú trpezlivosť a obetavosť.

V mene Vašich deti poďakovať za každú rozprávku , za každý bozk na dobrú noc za každý deň s mamou. Milan Rúfus vo svojej modlitbe za rodičov v závere básne hovorí-...veď dve rúčky od Teba máme ,dve rúčky deťom stvoril Boh: pre ocka jednu ,druhú mame. Každému dieťaťu želám za každú mamu ,aby ich rúčky nikdy nezostali prázdne, aby sa Vás mohli celý život držať obidvoma, lebo je to naozaj tak, že matkine ruky sú nikým a ničím nenahraditeľné.

Malé dieťa vie svoju lásku prejaviť objatím, bozkom, pritúliť sa .Postupne , ako nám pribúda rokov, ako by sme sa hanbili svoje pocity vyjadriť tak detinsky .Ale každá matka, či otec čaká na pekné slovo. Nehanbime  sa mame povedať – mám Ťa rád, mám Ťa rada , alebo sa jej len tak dotknúť, opýtať sa jej ako sa má, zavolať či niečo nepotrebuje, pozvať ju  na kávu, priniesť maličkosť, zavolať – som v obchode nepotrebuješ niečo? Sú to maličkosti bežného života, čo nás nič nestoja, ale urobia dobre a potešia. Dávajú  matke pocítiť , že jej prítomnosť je pre nás dôležitá aj keď sme už dospelí.

Milé mamy a staré mamy prajem Vám, aby ste zo svojich detí a zo svojich vnúčat mali len radosť. V mene Vašich detí Vám ďakujem za každé milé slovo  ,bozk ,úsmev ,povzbudenie, ale aj pokarhanie, lebo aj to treba k životu, aby človek nezablúdil .Záverom dovoľte spomienku aj na tie mnohé mamy, ktoré sa na svoje veľké a dospelé deti dívajú z diaľav iného sveta  .Nuž , spomeňme si aj na ne .Ich lásku budeme vždy cítiť vo svojom srdci .Všetko najlepšie ku Dňu matiek.

Veľa zdravia , šťastia, pokojné a šťastné rodiny praje

Bc. Mária Hládeková, starostka

Dátum vloženia: 8. 5. 2020 13:11